social 1 social 1 social 1 social 1 social 1

Doświadczenie zawodowe

Od 2006 - Bank Inwestycyjny UBS, Londyn

Kierownik programów transformacji organizacji, procesów i systemów.

Jestem odpowiedzialna za pakiet projektów usprawniajacych lub automatyzujących procesy w sferze operacji bankowch. Moją specjalizacją są rynki rozwijające się (tzw. Kraje BRIC i Wschodnia Europa) i wdrażanie zmian. Prowadzę warsztaty z operatorami procesów prowadzące do identifikowania możliwych usprawnień, ulepszeń w procedurach i infrastrukturze technicznej tak, aby zminimalizować ryzyko operacyjne i koszty.
W 2007 roku w UBS do moich zadań należało również: ustalenie sposobu wejścia na rynek Indii, uruchomienie działalności biura w Moskwie i Meksyku oraz podwyższenie efektywności działu w Hong Kongu, Korei i Singapurze. Przeprowadziłam dogłębną analizę i syntezę wymagań procesów i ich przystosowanie do miejscowych warunków i różnic kulturowych.

2005-2006 GE Company

Dyrektor sprzedaży detalicznych produktów bankowych na Rosję

Prowadziłam zespół ponad 450 sprzedawców w 10 miastach Rosji i 3 strefach czasowych. Moje zadanie polegało na wprowadzeniu ludzi w zachodnie tajniki sprzedaży obejmujące specyficzne techniki, narzędzia, schematy, których bank GE wymagał od swoich filii. Będąc członkiem zarządu firmy byłam odpowiedzialna za trzyletni plan strategiczny. Sprzedawanie kredytów świeżo powstałej rosyjskiej klasie średniej bez narodowej bazy danych ds. ryzyka klientów indywidualnych było nie lada wyzwaniem. Dzięki naszej działalności firma zanotowała 23% wzrostu sprzedaży w ciągu roku.

2003-2005, GE Commercial Finance UK, Reigate

Dyrektor ds. jakości procesów

Byłam liderem do spraw jakości procesów. Wspierałam i przyspieszałam wzrost wewnętrzny przedsiębiorstwa poprzez organizowanie nowych kanałów dystrybucji. Moim głównym zadaniem było stworzenie takiej kultury organizacji, w której zmiany dotyczące sprzedaży i wykonywanych zadań opierały się na zasadach 6 Sigma i Lean (polepszenie wyników firmy przez eliminowanie zbędnych części procesów). Organizowałam warsztaty, szkoliłam pracowników, budowałam efektywne zespoły zadaniowe. W ciągu 12 miesięcy zaoszczędziliśmy razem pół miliona dolarów a wydajność firmy - wzrost zysków wyniósł 13% rocznie.

2001-2003 GE Commercial Finance Europe, Holandia

Byłam liderem do spraw efektywności sprzedaży na Europę w pięciu jednostkach organizacyjnych,
byłam też odpowiedzialna za wdrożenie zakupionych firm w struktury GE (GE kupowało 1 firmę tygodniowo). W rezultacie doprowadziłam naszą włoska filię do pierwszego zysku od 4 lat oraz spłaciłam zadłużenie firmy po zbankrutowaniu na terenie Niemiec, co pociągnęło za sobą odzyskanie 10 milionów dolarów wierzytelności z Polski.

1999-2001 GE Consumer Finance

Program Rozwoju Kierownictwa

Uczestniczenie w tym programie było dla mnie wspaniałą szkołą. Najpierw zajmowałam się działalnością hipoteczną na terenie Polski. Kolejnym krajem mojej działalności była Rumunia, gdzie GE kupiło duży bank detaliczny, a ja zajmowałam się integrowaniem ponad 100 odziałów i wdrożeniem 3000 pracowników w struktury GE. Trzecie moje zadanie miało miejsce na terenie Republiki Czech, gdzie byłam odpowiedzialna za wprowadzenie nowych produktów na rynek a w szczególności kart kredytowych.

1997-1999 Prowadzenie przedstawicielstwa londyńskiej firmy doradczej na terenie Polski

Zostałam zatrudniona w firmie by założyć i rozwinąć działalność polskiej filii MACE. Zajęłam się działalnością poczynając od strony prawnej poprzez rekrutację pracowników, ich szkolenie na terenie Wielkiej Brytanii oraz prowadzenie przetargów na wszelkiego rodzaju projekty budowlane. Po dwóch latach opuściłam firmę zostawiając 25 profesjonalistów pracujących w polskiej filii (menedżerów ds. sprzedaży, projektów budowlanych, inżynierów itp.) z zyskiem 2,5 miliona dolarów.

Staże zawodowe i praktyki

Podczas nauki w szkole średniej oraz studiów odbywałam liczne praktyki na terenach przedsiębiorstw spedycyjnych, handlu nieruchomościami i leasingowymi. Pracowałam też w Urzędzie Ścigania Przestępstw Gospodarczych w Londynie i prowadziłam przez 3 lata własne przedsiębiorstwo. Te doświadczenia nauczyły mnie jak ważne są różne kroki podejmowane w firmie, pozwoliły mi na rozwój umiejętności prowadzenia przedsięwzięć ekonomicznych a tym samym na samodzielne finansowe utrzymanie się w wieku 17 lat.

Wykształcenie

  • Studia doktoranckie: Zarządzanie Międzynarodowe, Rushmore University, USA
  • Studia podyplomowe: MBA, Rushmore Univesrsity, USA
  • Studia magisterskie: Psychologia społeczeństwa i organizacji, London School of Economics and Political Science, Wielka Brytania
  • Studia magisterskie: Zarządzanie i Marketing, Uniwersytet Szczeciński, Polska

Języki obce

polski (ojczysty), angielski (biegły), rosyjski (biegły), niemiecki (komunikacyjny)

Ania w mediach.